Biblický kvíz

Biblický kvíz pro děti a jejich rodiče

Chcete, aby si vaše děti zamilovaly poznávání Božího slova a užily si přitom legraci i dobrodružství?

Novinka v České republice! 

Biblický kvíz je vědomostní hra, která propracovaným způsobem spojuje studium Božího Slova se zábavnou a napínavou soutěží. Otázky se týkají jak struktury, tak obsahu Bible, a účastníkům pomáhají proniknout hlouběji do nejdůležitější knihy všech dob. 

Tato sada obsahuje 576 kvízových otázek na praktických kartičkách v pevném boxu.

Celý box nebo jen část kartiček si můžete snadno vzít kamkoli s sebou a využít tak čas při čekání, při setkání s kamarády apod. Box je také výbornou pomůckou pro studium Božího slova v rodinách, nedělních školách či při různých aktivitách pro děti v církvi. 

V Biblickém kvízu pak můžete uspořádat soutěž ve svém okolí či si své znalosti ověřit v dětském celonárodním kole Biblického kvízu, pořádaném každoročně v AC Kolín.

  • 576 karet v pevném boxu

  • 3 úrovně obtížnosti otázek

  • skupinové hry i individuální výzvy

  • správné odpovědi na zadní straně

Využijete při příležitostech:

  • rodinná setkání

  • nedělní školy, dětské církve

  • domácí vzdělávání

  • volnočasové kluby a aktivity s křesťanským zaměřením

 

Více o Biblickém kvízu a aktivitách pro děti na odac.apostolskacirkev.cz nebo u vedoucí Odboru dětí Apoštolské církve Mirky Smetanové na e-mailu saseku@seznam.cz.

 

 

Biblický kvíz v Kolíně

Dne 23.4. v rámci semináře pro pracovníky s dětmi proběhl také první treninkový den Biblického kvízu. Děti si vyzkoušely své znalosti. My dospělí jsme pilovali strategii, pravidla a své koučovské dovednosti :). Společně jsme si celý den moc užili. Pokud máte i vy zájem přidat se se svými dětmi, sledujte naše oběžníky, nebo tuto stránku. Na konferenci pro pastory s manželkami v květnu „vypustíme do světa“ všechny otázky. Pokud nejste z AC a máte zájem se zapojit,  kontaktujte nás prosím přes FB. Brzy otevřeme také náš ODAC youtube kanál, kde najdete podklady do besídek. Najdete nás také na FB https://www.facebook.com/sluzbadetemAC 

Duben 2022 - Pozvání na seminář do Kolína 23.4.

Rádi bychom vás pozvali do Kolína, kde otevřeme téma „Děti a Bible“. Věříme, že je dobré, aby naše děti Bibli četly, znaly a zamilovaly si ji. Jak na to v dnešní době?
Biblický kvíz je pokračováním biblické soutěže, ale v jiném kabátu. Otázky můžete trénovat celý rok, jak pomocí karet, tak i na tabletu. Forma kvízu se dá skvěle využít i na prázdninová, nebo víkendová setkání nejen pro děti, ale i pro celé rodiny.
23.4. proběhne také první ukázkové kolo s dětmi, které se už připravují, vysvětlíme si nová pravidla, vychytáme „mouchy“ a doufáme, že si celý den spolu užijeme.

Únor 2022 - Pozvání na On-line seminář

Přijměte pozvání na druhou část on-line semináře tentokrát s Barrym J.

Postupně dolaďujeme poslední kroky nové podoby soutěže, vaše otázky a připomínky k tomuto tématu jsou pro nás velice cenné. V případě zájmu kontaktujte: mirka.smetanová@apostolskacirkev.cz

aktuálně vkládáme link:

Join Zoom Meeting
Meeting ID: 868 8074 1567
Passcode: 813155
US06WEB.ZOOM.US
Join our Cloud HD Video Meeting

Přípravy na biblický kvíz pro děti jsou v plném proudu, nejnovější informace postupně najdete tady na stránkách. Upoutávku můžete shlédnout na našem youtube kanále zde: https://www.youtube.com/watch?v=knI-LABMkUE

Biblický kvíz v roce 2022

Rozloučili jsme se s Dankou Navrátilovou, která biblickou soutěž v naší církvi zavedla a léta na ní pracovala, motivovala děti, připravovala i vyhodnocovala otázky. Otvírá se před námi nové období, mladá generace žije často v on-line prostoru. My to můžeme přijat jako výzvu, a proniknout i do této části jejich světa. A proto chystáme změny této skvělé akce, a to nejen v pořádání, ale i ke zpřístupnění materiálů potřebných k získání biblických znalostí. 

Co to prakticky znamená:

Připravené otázky zohlední nejen biblické znalosti, v praktickém směru také upevní porozumění biblickému kontextu. Otázky budou rozděleny na několik úrovní, z nichž si děti nebo týmy budou moci vybrat (lehčí otázka = méně případných získaných bodů).

Otázky budou k dispozici i v on-line podobě, děti budou moci térnovat i na tabletech, či telefonech.

Pro vedoucí jsme realizovali on-line seminář. Záznamy z něj naleznete také na našem youtube, kde se dozvíte, jak organizovat sborové kolo a další informace. Naleznete zde i první ukázkové video s otázkami.

Každý, kdo bude mít chuť se zapojit, dostane k dispozici otázky a doprovodný materiál s aktivitami. Celostátní kolo by mělo vyvrcholit Festivalem všech zapojených dětí.

Zde Vložte Text Nadpisu