Biblický kvíz

Biblický kvíz pro děti a jejich rodiče

Novinka v České republice! 

Chcete, aby si vaše děti zamilovaly poznávání Božího slova a užily si přitom legraci i dobrodružství?

Využijte nový Biblický kvíz – vědomostní hru, která propracovaným způsobem spojuje studium Božího Slova se zábavnou a napínavou soutěží. Kvíz obsahuje 576 otázek, které se týkají jak struktury, tak obsahu Bible, a hráčům pomáhají proniknout hlouběji do nejdůležitější knihy všech dob. 

Ve znalostech pak můžete uspořádat soutěž ve svém okolí či si své znalosti ověřit v dětském celonárodním kole Biblického kvízu, pořádaném každoročně v AC Kolín – letos již 15. dubna. Děti při něm budou moci změřit své znalosti Bible s dětmi z celé republiky, užijí si spoustu legrace, poznají nové přátele a třeba i získají putovní pohár! Ale pozor, již nyní je potřeba se přihlásit na tomto odkazu, uzávěrka přihlášek je 15. března. 

 

Dostali jste chuť se zúčastnit? Zde jsou základní informace:

Každý soutěžní tým musí být složen ze 4 hráčů stejné věkové kategorie. Věkové rozpětí kategorií je následující:

mladší děti: 6 – 10 let

starší děti: 11 – 15 let

Nejmladší děti musí být alespoň v první třídě.

 

Ucelené týmy přihlašují zástupci vysílajícího sboru, např. vedoucí dětské služby, na odkazu uvedeném výše. Dopravu na místo konání si zajišťují účastníci sami dle svých možností.

 

Pokud byste měli zájemce o účast v soutěži, ale nedokázali sestavit celý tým v jedné věkové kategorii, určitě nám dejte vědět, uděláme všechno pro to, abychom i v takovém případě našli cestu, jak se každý zájemce bude moci soutěže zúčastnit.

 

Účastnický poplatek bude cca 200 Kč/osobu včetně oběda. Platit se bude hotově na místě. Pokud by se někdo chtěl stravovat z vlastních zásob, bude mu účastnický poplatek o cenu oběda (cca 100 Kč) snížen. 

 

Je možné se na soutěž nějak připravit předem?

Jako pomůcku pro přípravu a pořádání soutěže Biblický kvíz jsme připravili unikátní sadu všech 576 kvízových otázek na praktických kartičkách v pevném boxu.

Celý box nebo jen část kartiček si můžete snadno vzít kamkoli s sebou a využít tak čas při čekání, při setkání s kamarády apod. Box je navíc výbornou pomůckou pro studium Božího slova v rodinách, nedělních školách či při různých aktivitách pro děti v církvi. 

576 karet v pevném boxu

  • 3 úrovně obtížnosti otázek

  • skupinové hry i individuální výzvy

  • správné odpovědi na zadní straně

Využijete při příležitostech:

  • rodinná setkání

  • nedělní školy, dětské církve

  • domácí vzdělávání

  • volnočasové kluby a aktivity s křesťanským zaměřením

Box s kartičkami je v prodeji v nakladatelství Křesťanský život: e-shop zde.

 

Další informace o Biblickém kvízu a jiných aktivitách pro děti získáte u vedoucí Odboru dětí Apoštolské církve Mirky Smetanové na e-mailu saseku@seznam.cz.

Biblický kvíz v Kolíně

Dne 23.4. v rámci semináře pro pracovníky s dětmi proběhl také první treninkový den Biblického kvízu. Děti si vyzkoušely své znalosti. My dospělí jsme pilovali strategii, pravidla a své koučovské dovednosti :). Společně jsme si celý den moc užili. Pokud máte i vy zájem přidat se se svými dětmi, sledujte naše oběžníky, nebo tuto stránku. Na konferenci pro pastory s manželkami v květnu „vypustíme do světa“ všechny otázky. Pokud nejste z AC a máte zájem se zapojit,  kontaktujte nás prosím přes FB. Brzy otevřeme také náš ODAC youtube kanál, kde najdete podklady do besídek. Najdete nás také na FB https://www.facebook.com/sluzbadetemAC 

Duben 2022 - Pozvání na seminář do Kolína 23.4.

Rádi bychom vás pozvali do Kolína, kde otevřeme téma „Děti a Bible“. Věříme, že je dobré, aby naše děti Bibli četly, znaly a zamilovaly si ji. Jak na to v dnešní době?
Biblický kvíz je pokračováním biblické soutěže, ale v jiném kabátu. Otázky můžete trénovat celý rok, jak pomocí karet, tak i na tabletu. Forma kvízu se dá skvěle využít i na prázdninová, nebo víkendová setkání nejen pro děti, ale i pro celé rodiny.
23.4. proběhne také první ukázkové kolo s dětmi, které se už připravují, vysvětlíme si nová pravidla, vychytáme „mouchy“ a doufáme, že si celý den spolu užijeme.

Únor 2022 - Pozvání na On-line seminář

Přijměte pozvání na druhou část on-line semináře tentokrát s Barrym J.

Postupně dolaďujeme poslední kroky nové podoby soutěže, vaše otázky a připomínky k tomuto tématu jsou pro nás velice cenné. V případě zájmu kontaktujte: mirka.smetanová@apostolskacirkev.cz

aktuálně vkládáme link:

Join Zoom Meeting
Meeting ID: 868 8074 1567
Passcode: 813155
US06WEB.ZOOM.US
Join our Cloud HD Video Meeting

Přípravy na biblický kvíz pro děti jsou v plném proudu, nejnovější informace postupně najdete tady na stránkách. Upoutávku můžete shlédnout na našem youtube kanále zde: https://www.youtube.com/watch?v=knI-LABMkUE

Biblický kvíz v roce 2022

Rozloučili jsme se s Dankou Navrátilovou, která biblickou soutěž v naší církvi zavedla a léta na ní pracovala, motivovala děti, připravovala i vyhodnocovala otázky. Otvírá se před námi nové období, mladá generace žije často v on-line prostoru. My to můžeme přijat jako výzvu, a proniknout i do této části jejich světa. A proto chystáme změny této skvělé akce, a to nejen v pořádání, ale i ke zpřístupnění materiálů potřebných k získání biblických znalostí. 

Co to prakticky znamená:

Připravené otázky zohlední nejen biblické znalosti, v praktickém směru také upevní porozumění biblickému kontextu. Otázky budou rozděleny na několik úrovní, z nichž si děti nebo týmy budou moci vybrat (lehčí otázka = méně případných získaných bodů).

Otázky budou k dispozici i v on-line podobě, děti budou moci térnovat i na tabletech, či telefonech.

Pro vedoucí jsme realizovali on-line seminář. Záznamy z něj naleznete také na našem youtube, kde se dozvíte, jak organizovat sborové kolo a další informace. Naleznete zde i první ukázkové video s otázkami.

Každý, kdo bude mít chuť se zapojit, dostane k dispozici otázky a doprovodný materiál s aktivitami. Celostátní kolo by mělo vyvrcholit Festivalem všech zapojených dětí.

Zde Vložte Text Nadpisu