Gaal Přemožitel-John White

Kniha je druhým dílem trilogie Johna WhitaPříběhy ze země Anthropos. Jednotlivé díly na sebe volně navazují a je možné pustit se do nich i samostatně. Když je však přečtete všechny a ve správném sledu, přinese to ten pravý zážitek.

Po prvním dobrodružství v zemi Anthropos prožil John se svým nalezeným otcem několik šťastných měsíců v Kanadě. Tam se potkali s dívkou Eleanor, která před svým opileckým otcem utekla z domova, ale ke svému překvapení se dostane do země Anthropos.

John se vydává za ní, aby ji přivedl zpátky. Oba ale záhy dostanou úkol – donést královské poklady do věže Geburah a uvěznit mocného čaroděje Šagu do jeho obrazu.

Na své pouti se setkávají s upovídaným drakem Pontifikátorem, poslem Authentiem, očarovanými matmony a časem i s Gaalem, který přináší naději a vysvobození. Po úspěšném překonání kouzelného lesa se všichni zase sejdou ve zlém městě Bamah, kde je Gaal zrazen od přítele a vydán na smrt. Před zraky všech jej u obětního oltáře probodne svým rohem bájný Bašanský býk, ale Gaal mu ještě před svou smrtí zlomí oba rohy a vezme mu klíče od života a smrti.

Na druhý den Gaal znovu povstane a matmoni se začínají hromadně probouzet ze svého očarování. Johnovi, Eleanor a Authentiovi se nakonec podaří splnit i poslední úkol a zastavit zlou moc Šagy.

A protože čas v zemi Anthropos utíká jinak než na zemi, vrátí se obě dospívající děti zpátky téhož odpoledne, i když jejich dobrodružství trvalo několik týdnů. Nejsou už ale úplně stejní. V ledasčem dospěly, změnily se, možná i poučily. 

Kdo ví, kolik set let zase uplyne, než do této kouzelné země zavítají znovu…

Knížky trilogie vyšly v devadesátých letech a jsou již vyprodané. Dají se ale často sehnat v antikvariátu nebo půjčit v knihovně mezi dětskou fantasy literaturou. Některé díly jsou k dispozici i on-line.

https://sites.google.com/site/comrinktysmu/vez-geburah-pribehy-ze-zeme-anthropos-3-dil-37941330

Hanka Kalašová

1 Komentář

  1. Pingback: Tip na knihy pro dospívající.. – Vítejte na stránkách

Přidávání komentářů není povoleno.