Věž Geburah – John White

Kniha je druhým dílem trilogie Johna WhitaPříběhy ze země Anthropos. Jednotlivé díly na sebe volně navazují a je možné pustit se do nich i samostatně. Když je však přečtete všechny a ve správném sledu, přinese to ten pravý zážitek.

Tři sourozenci objeví v zapovězeném pokoji u strýčka Johna podivné staré televize. Skrze ně se dostanou do země Anthropos v době, kdy vládne mocný a krutý čaroděj Hocoino. Kouzelník vězní právoplatného krále země Kardiu na starém hradě Authentio, kde ho hlídá zlý džin.

Kardio díky Líze z hradu uniká a s pomocí obyvatel Anthropos se snaží znovu převzít vládu. I děti hrají v příběhu velkou roli, někdy lépe a jindy hůř.

Naštěstí jim i tentokrát pomáhá Gaal, laskavý Pastýř. Nově v příběhu vystupuje Chochma – moudrost, jejíž hlas pomáhá vítězně vybojovat bitvy a jejíž síla roste při čtení z Velké knihy. Poprvé se setkáváme i s holoubkem, který nejednou ukáže poutníkům správný směr. A když někomu sedne na rameno nebo na hlavu, takový člověk je najednou schopen říkat i dělat věci, které dalece přesahují jeho přirozené schopnosti.

Knížky trilogie vyšly v devadesátých letech a jsou již vyprodané. Dají se ale často sehnat v antikvariátu nebo půjčit v knihovně mezi dětskou fantasy literaturou. Některé díly jsou k dispozici i on-line.

Věž Geburah naleznete zde.

1 Komentář

  1. Pingback: Tip na knihy pro dospívající.. – Vítejte na stránkách

Přidávání komentářů není povoleno.